Ціни на алкоголь стануть вищими: для громадського обговорення оприлюднили проект постанови Кабінету Міністрів

Ціни на алкоголь стануть вищими: для громадського обговорення оприлюднили проект постанови Кабінету Міністрів

В Міністерстві економіки України планують підвищити мінімальні оптові й роздрібні ціни на алкогольні напої. А деякі напої можуть здорожчати на третину.

Про це йдеться в проєкті постанови Кабінету Міністрів, який оприлюднили задля громадського обговорення на сайті  Мінекономіки .

Роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби планують підвищити на 8,3% віскі, ром і джин – на 8,4%, а коньяк (бренді) – на 4,8-8,3%.

Виноробна продукція (сидр і перрі; вина, вермути та інші зброджені напої), міцністю від 1,2% до 22% об’ємних одиниць етилового спирту може здорожчати на 8%-34%.

В документі йдеться про те, на які алкогольні напої ціни не будуть змінювати. Зокрема, не здорожчають роздрібні ціни на звичайні (неігристі) та ігристі вина, а також на газовані винні напої.

Пропозицію підвищити ціну у відомстві пояснили ростом середньої собівартості виробництва одного літра 100%-ного спирту за останні три роки на 14,7% — з 139,8 грн до 160,4 грн.

Нагадаємо, востаннє ціни на алкогольні напої підвищували у жовтні 2018 року. Зокрема, мінімальна роздрібна ціна на пляшку горілки 0,5 л з вмістом спирту 40% підвищилася з 79,55 до 89,40 грн, або на 12,4%. Тоді підвищення цін  пояснили зростанням ставки акцизного податку, зокрема на коньяк — на 20%, підвищенням ціни на спирт і інші інгредієнти.

За інформацією Бабель.

Ілюстративне фото – Державна податкова служба України.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *