Ціна газу в Європі встановила новий рекорд

Ціна газу в Європі встановила новий рекорд

Спотова ціна газу в Європі встановила новий світовий рекорд. Так, ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вдень 21 грудня досягла позначки $2035 за тисячу кубометрів.

  • “Газпром” не замовляв на газову добу вівторка транзит по газопроводу “Ямал-Європа”. Дані газотранспортного оператора Gascade за перші години нової газової доби підтверджують, що трубопровід зупинився і перейшов в реверсний режим – газ йде із заходу на схід, – передає інформаційне агентство “УНІАН”, пише NEWS Хмільника.Сьогоднішня вартість газу є абсолютним рекордом за всю історію торгів.  5 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже 2 тис. дол. за тисячу кубів, що стало абсолютним рекордом.Зростання ціни відбувається на тлі невиконання “Газпромом” обіцянки щодо збільшення обсягів закачуваного газу в європейські сховища і прогнозованого погіршення погодних умов в Європі найближчим часом.

    Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України станом на 19 грудня підскочила до 55 тис.грн за тисячу кубометрів. Таким чином, з початку грудня ціни зросли на 48%.

    Ціни на газ в Україні корелюють з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна – інтегрована частина європейського газового ринку з 2015 року та імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання блакитного палива.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *