Чим небезпечні дзвінки, які одразу ж скидають

Чим небезпечні дзвінки, які одразу ж скидають

Більшість абонентів отримують різноманітні дивні дзвінки на свої мобільні телефони. Іноді це пропозиції від магазинів, іноді від банків чи інших фінансових установ, а іноді дзвінки тривають лише долі секунди. Чим небезпечні такі дзвінки, дізнавалися журналісти NEWS Хмільника.

Іноді абоненти помиляються, набравши не той номер, що потрібно. Але досить часто нетривалими дзвінками користуються шахраї та спамери, які таким чином хочуть отримати більше інформації. Як саме вони отримують інформацію:

  • Деякі шахраї вивчають кожну потенційну жертву, щоб ефективніше заманювати людей у свої шахрайські схеми. Вони збирають інформацію та аналізують їхню поведінку. Пропущені дзвінки можуть багато чого розповісти про абонента. Наприклад, якщо він передзвонить, це означає, що він відкритий і доступний. А це вдвічі вигідніше для шахрая.
  • Коли шахрай дзвонить комусь, він не шукає номер телефону вручну. Зазвичай зловмисники зламують існуючі бази даних з абонентами або купують у зацікавлених компаній. Перш ніж пропонувати послугу, варто перевірити, чи актуальний номер. Тут на допомогу приходять спеціальні машини, які обдзвонюють усіх по черзі. Якщо хтось піднімає трубку або передзвонює, значить, номер дійсний і послугу можна надавати.
  • Шахраї часто заробляють на купівлі платних номерів. Власники таких номерів отримують гроші за вхідні дзвінки. Для цього зловмисник ставить гудок, а люди, які бачать пропущений дзвінок, дзвонять з цікавості. В результаті вона втрачає гроші зі свого рахунку.

Чи потрібно передзвонювати на такий тип дзвінків?

  • Якщо дзвінок дійсно триває секунду або кілька секунд і шахрай зібрав інформацію про актуальність номера, позбутися спаму після передзвону стає дуже складно. Зловмисники можуть проштовхувати свої послуги та пропозиції різними способами.
  • Втрачати гроші з рахунку теж неприємно. А якщо номер платний, є велика ймовірність, що так і станеться.

ЩО РОБИТИ?

Краще за все спочатку перевірити номер в інтернеті або в спеціальному додатку. Цей додаток містить всі дані про шахрайські спам-номери.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *