Чи встановлять у Хмільнику пам’ятний знак героям – ліквідаторам аварії на ЧАЕС?

Чи встановлять у Хмільнику пам’ятний знак героям – ліквідаторам аварії на ЧАЕС?

3 серпня 2020 року відбулося позачергове засідання виконкому міської ради, на якому розглянуто ініціативу  міської організації  ветеранів України  щодо встановлення пам’ятного знаку хмільничанам-ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Начальник управління містобудування та архітектури міської ради, головний архітектор міста Михайло Загниборода повідомив, що за дорученням міського голови С.Б. Редчика вивчав це питання і напрацював Порядок та умови архітектурного відкритого Конкурсу на кращу ескіз-ідею пам’ятного знаку.

Архітектор міста запропонував розмістити пам’ятний знак на зеленій зоні, що є суміжною до Державної пожежно-рятувальної частини м. Хмільника та Хмільницького району, по вул. Станційній у м. Хмільнику, та оголосити архітектурний відкритий конкурс на кращу ідею пам’ятного знаку.

Ліквідатори, присутні на цьому засіданні, таку пропозицію не сприйняли, сказали, що таке місце є віддаленим. Натомість – озвучили виконкому три інші пропозиції можливого місця для пам’ятного знаку:

  • по вул. Некрасова, на території Меморіального скверу жертвам голодомору та політичних репресій;
  • на площі Перемоги, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам;
  • по проспекту Свободи, по другу сторону від пам’ятника Матері, біля КЗ «Хмільницький РБК».

Вже за обговоренням представники громадського активу сказали, що готові  до консультацій з цього питання і  погодяться з тим рішенням, що влада зможе реалізувати, і яке не буде всупереч містобудівному законодавству, але єдиною їх умовою  є те, щоб майбутній пам’ятний знак не був  розміщений на  околиці міста, щоб був доступний  для громадськості.

Систематизувавши думки виконкому, представників громадського об’єднання та профільних структурних підрозділів міської ради,міський голова С.Редчик дав доручення управлінню архітектури  міської ради та відділу земельних відносин міської ради у взаємодії з Хмільницькою міською організацією ветеранів України проаналізувати озвучені пропозиції та визначитися із місцем майбутнього пам’ятного знаку ліквідаторам.

Тільки після остаточного узгодження всіх деталей виконавчий комітет дозволить  розпочати роботу з напрацювання ескізного проекту на конкурсних умовах, – резюмував міський голова.

Текст та фото – відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *