Чи потрібно вакцинуватись, якщо вже перехворіли на коронавірус: пояснення вчених

Чи потрібно вакцинуватись, якщо вже перехворіли на коронавірус: пояснення вчених

Вчені довели, що саме найефективніше справляється з новими штамами коронавірусу. Як виявилось, це саме гібридний імунітет найкраще бореться з захворюванням. Гібридний імунітет з’являється тоді, коли після перенесеного коронавірусного захворювання людина додатково зробила щеплення.

Дослідження зробили вчені з Лабораторії виявлення моноклональних антитіл і Університетського госпіталю Сієна в Італії. В ході дослідження вони проаналізували рівень В-клітин пам’яті (В-лімфоцитів) у людей, які вакцинувалися після того, як перехворіли на COVID-19, і тих, які зробили щеплення, але не хворіли. Виявилось, що в першої групи людей відсоток антитіл був значно вищим.

  • Ми побачили, що рівень антитіл досягають астрономічних висот, що значно перевищують рівні антитіл тільки від двох доз вакцин, – зазначили дослідники.

За повідомленням дослідників, гібридний імунітет кращий і частково це пов’язано з зародковою лінією IGHV2-5; IGHJ4-1, яку виявили тільки у людей, що перехворіли, і яка виробляла потужні і широко нейтралізуючі антитіла.

Виявилося, що антитіла, які з’явилися після хвороби або вакцинації, не можуть впоратися з усіма ними. А ось гібридний імунітет тих, хто перехворів коронавірусом за кілька місяців перед вакцинацією, забезпечував надійний захист.

За інформацією 24 каналу.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *