Чи потрібно хмільничанам отримувати дозвіл на користування генераторами

Чи потрібно хмільничанам отримувати дозвіл на користування генераторами

В Державній екологічній інспекції у Вінницькій області пояснили, чи потрібне  отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами під час експлуатації дизельних чи бензинових генераторів. Адже дизельний, бензиновий та газовий генератори дійсно є устаткуваннями, в результаті експлуатації яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини.

Згідно ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу на викиди, виданого суб’єкту господарювання обласною державною адміністрацією.

  • Однак для спрощення умов ведення господарської діяльності під час війни, Кабінетом міністрів України 18 березня 2022 року ухвалено Постанову № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану” відповідно до якої, у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності, в тому числі тої яка супроводжується викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, може набуватися суб’єктами господарювання на підставі безоплатного подання до дозвільних органів декларації про провадження господарської діяльності без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, – повідомили в екологічній інспекції.

Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта в паперовій та електронній формі через центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг, а також засобами веб-портал електронних послуг (Портал Дія).

  • Вищеописані дозвільно-декларативні процедури стосуються виключно суб’єктів господарювання. Фізичним особам, тобто звичайним громадянам, враховуючи що робота вказаного устаткування супроводжується шумом та надходженням вихлопних газів, достатньо узгодити графіки роботи генератора із сусідами та дотримуватися правил безпеки, – наголосили в Державній екологічній інспекції.

Про заходи безпеки під час використання бензинових та дизельних генераторів ви зможете прочитати тут.

Ілюстративне фото – The Page.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *