Чи буде на новій адміністративній мапі Вінниччини оновлений Хмільницький район? Що каже міський голова Хмільника?

Чи буде на новій адміністративній мапі Вінниччини оновлений Хмільницький район? Що каже міський голова Хмільника?

– Вінницьку область потрібно об’єднати у п’ять районів – Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Хмільницький. Таку пропозицію погодили 2 червня під час онлайн-засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів регіону.

Про це повідомляє сайт “Вінниця Інфо” з посиланням на пресслужбу Вінницької обласної ради:

Участь в обговоренні взяли заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, депутати обласної ради Олександр Крученюк та Андрій Мельник, міські голови міст обласного значення та члени регіональної робочої групи.

«Реформа децентралізації і місцевого самоврядування була зосереджена на об’єднанні територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Зараз ми підходимо до того, що потрібно реформувати районний рівень, – коментує заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Тож під час онлайн засідання робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою районного рівня і зійшлася в єдиному варіанті – 5 об’єднаних районів. А саме: Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Хмільницький».

Найбільшу дискусію викликав центр саме Хмільницького району – Хмільник, Козятин чи Калинівка. Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади базується на Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У планах держави завершити реформу у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування. Це дасть можливість забезпечити розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівня, місцевими держадміністраціями та територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

Зазначимо, що наразі Вінниччина має 27 районів.

Раніше голова ОДА зазначав, що регіон планують об’єднати у три райони з центрами у Вінниці, Могилеві-Подільському та Ладижині.

В березні 2020 року Центр політико-правових реформ презентував в Мінрегіоні пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня. У Вінницькій області пропонували замість 27 районів створити 5 повітів(районів): Вінницький, Жмеринський, Ладижинський, Могилів-Подільський, Немирівський та 68 ОТГ.

Ось як прокоментував нам своє бачення ситуації міський голова Хмільника Сергій Редчик:

– За першим перспективним планом поділу Вінниччини на три райони ми потрапляли до району з центром у Вінниці. Так, Вінниця це госпітальний округ, до неї зручно дістатись з Хмільника, там потужна промислова та господарча база тощо… Але чи буде зручним такий мегарайон із понад мільйоном мешканців?

Стосовно майбутнього Хмільницького району, до якого можуть увійти й сусідні Калинівський, Козятинський, Літинський… Історично Літинський та Хмільницький райони дуже тісно пов’язані давно. Це історія, культура, релігія, суспільні питання тощо. До речі, вже зараз чотири сільські ради Літинщини – а це 12 населених пунктів, входитимуть до складу майбутньої Хмільницької міської ОТГ, що затверджено Кабміном. Це ті села, які поруч із Хмільниччиною. Ми лише за таке об’єднання. Стосовно районного центру Хмільник – наше місто – місто обласного значення ще з 1979 року. У нас потужний курортний центр та курорт загальнодержавного значення з 2011 року, інфраструктура, наявні установи тощо.  Лише зараз у Хмільнику проживають 28 тисяч громадян, плюс ще тисяча людей з села Соколової, що вже увійшло до складу нашої громади. Тому для подальшого розвитку міста-курорту Хмільника це буде дуже важливий та позитивний крок.

Знаю, що Кабінет Міністрів України попередньо зацікавився цією пропозицією. Тож будемо бачити та працювати в цьому напрямку.  Бо водночас свої пропозиції на майбутній райцентр подали й Козятин та Калинівка. Тепер чекатимемо на остаточні рішення Верховної Ради України.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *