Чому жителі Хмільниччини не хочуть дистанційного навчання і чи підуть діти в школу першого вересня?

Чому жителі Хмільниччини не хочуть дистанційного навчання і чи підуть діти в школу першого вересня?

Ще зовсім небагато часу залишилося до початку нового навчального року, а вже усі хмільничани, у кого є школярі та школярики, замислюються над питанням: а чи буде навчання в школі взагалі і яким воно буде? Ні батьки, ні учні, ні навіть освітяни не знають конкретно, чи підуть учні в школу, чи будуть навчатися, як і навесні – дистанційно. Хоча нещодавно чиновники-освітяни почали запевняти українців, що діти підуть в школи у звичному режимі. Все ж люди, в тому числі й хмільничани, побоюються подальших можливих змін на користь дистанційного навчання. Втім, як і говорилося раніше, школи працюватимуть  в залежності від епідемічної ситуації.

Міністерство охорони здоров’я збирається сприяти забезпеченню навчання в школах з урахуванням пандемії коронавірусної інфекції за прикладом, як це відбувається в період масового захворювання на грип та ГРВІ. Школи працюватимуть доти, поки не буде перевищено епідпоріг. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, поки що визначити епідпоріг неможливо, оскільки  короонавірус циркулює тільки перший рік.

Разом з тим хмільничани, а особливо жителі більш віддалених населених пунктів, висловлюються проти дистанційного навчання і розповіли, чому.

Наприклад, багатодітна мати Тетяна Довгаль із села Кустівці, спостерігаючи за найменшою дитиною, яка цього року закінчила перший клас, дійшла висновку, що батьки не в змозі так навчити, як вчителі, пояснити матеріал в доступній формі.

  • Старші діти адаптованіші, а меншим потрібно постійно пояснювати матеріал, і важливо пояснити так, щоб дитина зрозуміла. На жаль, не кожен батько чи мати зможе пояснити доступно. Крім того, у селах, особливо віддалених, є велика проблема з інтернетом, і не всі можуть собі дозволити інтернет. Ми давно провели до свого дому інтернет: самі придбали антену, у нас через картку Київстар, знайомий підключав. А в багатьох інтернету немає. Стосовно дистанційного навчання, навіть не всім старшим воно подобається. Моєму синові, який нині студент, не сподобалося дистанційне навчання, бо багато часу доводиться сидіти за комп’ютером. Так само й донька, яка навчається в технікумі – навесні у неї було велике перевантаження з навчанням, що іноді й я допомагала їй вечорами. Вважаю, що діти повинні йти в соціум, спілкуватися з однолітками, бачити і пізнавати щось нове, розширювати свій кругозір. Навіть не уявляю, як справлялися з дистанційним навчанням діти тих батьків, які змушені були покидати своїх школяриків вдома і йти на роботу. Це важко як дитині, так і батькам, адже мені було б страшно покинути (тим більше якщо дитина неповнолітня) своїх малолітніх дітей самих вдома, – прокоментувала Тетяна Євгеніївна.

Наталія Гуменюк проживає у селі Вишенька, і хоча її діти вже дорослі, вона має онуків і бачила, як займалися дистанційно школярі-односельчани.

  • Навчання здійснювалося у такий спосіб: вчитель надсилав завдання, учні виконували все у зошитах, а у визначений день по графіку здавали вчителю. Чому здавали? А тому, що не у всіх в селі є інтернет, а якщо він і є, то такий, що можна дістати нервовий зрив, – розповіла пані Наталя.

Пані Юлія має учня-третьокласника, і маючи вчителів серед родичів, – знає про всі плюси та мінуси, розповіла наступне:

  • Як мама скажу, що забагато роботи було для батьків, виконуючи всі завдання. З позиції деяких вчителів скажу так: дистанційне навчання не порівняти із навчанням у школі. В селах це одна причина – відсутній інтернет і незацікавленість батьків. В сільських школах створювались групи у вайбері, месенджері, надсилались завдання і учні їх виконували. В деяких школах працювали в Google клас рум, давались завдання, учні відправляли вчителям, виставлялись оцінки в електронний щоденник.

Яка буде форма навчання у Хмільнику та районі – поки що невідомо, спрогнозувати важко, адже й карантин продовжили, а що буде далі – ніхто сказати точно не може.

Начальники відділів освіти Хмільницької міської ради Галина Коведа і Хмільницької райдержадміністрації Андрій Жук  повідомили, що зараз прогнозувати щось важко, і все стане відомо лише ближче до вересня. Точно відомо лише те, що на період навчального року в школах буде забезпечено всі засоби безпеки від коронавірусу. Галина Іванівна розповіла, що нині всі школи міста готові до будь-якої форми навчання, в районі підготовка до навчання на завершальному етапі. Андрій Артурович зазначив, що нині розглядається декілька варіантів, за яким діти будуть навчатися в школах. А саме, при середньому рівні захворюваності навчання буде проводитися в звичайному режимі, і всі діти сядуть за парти. При високому рівні захворюваності усі школи навчатимуться дистанційно, але може бути ще й третій варіант – змішана форма навчання, коли діти вчаться як дистанційно, так і в школах.  Територія України буде розділена на певні рівні: зелений, жовтий, помаранчевий і червоний, а рішення про віднесення тієї чи іншої території до певної зони приймає Держкомісія техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Лише в червоній зоні  буде заборона відвідування установ освіти.

А яку форму навчання підтримуєте ви, шановні хмільничани? Пишіть свої коментарі під статтею.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *