Чому продукти харчування в ЄС коштують дешевше, ніж в Україні

Чому продукти харчування в ЄС коштують дешевше, ніж в Україні

В сусідній з Україною Польщі, куди українці масово їдуть на заробітки, продукти харчування коштують значно менше. В Україні вони на 8 % дорожчі. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що експерти підрахували вартість 24 соціально значущих продуктів.

  • Ми взяли 24 харчові продукти, які входять до соціально значущого пакета для українців, і порахували, скільки такий самий набір коштуватиме у Польщі, – розповів він.

Економіст повідомив, що в Польщі на 50% дешевші яблука. Хліб, молоко, курятина, цукор, соняшникова олія також менше коштують у Польщі, ніж в Україні.

Навіть більше, українці на харчі витрачають 46% свого сімейного прибутку, а поляки – лише 12%. Пендзин пояснив, що поляки мають значно більший ліміт заробітної плати, ніж українці.

Економіст назвав кілька факторів, що впливають на різницю вартості однакових продуктів у двох країнах. Наприклад, ПДВ на харчові продукти в Україні становить 20%, а в Польщі – 5%.

  • У Брюсселі анонсували, що з другого півріччя 2022 року харчові продукти не оподатковуватимуться ПДВ, – додав експерт.

Крім того, у Польщі та інших країнах ЄС аграрний сектор на 60% дотує держава, чого немає в Україні.

Також, згідно з Договором про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, постачання українських продуктів до країн ЄС має квоти.

За матеріалами agronews.

Ілюстративне фото – Економічна правда.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *