Чому повстали хмільницькі підприємці?

Чому повстали хмільницькі підприємці?

 

Сьогодні, 4 травня, близько 200 підприємців, які у Хмільнику торгують непродовольчими товарами,  зібралися під стінами міської ради, вимагаючи скасувати сплату податків за період, який припав на час карантину. Про це повідомляють наші колеги з видання “Життєві обрії”.

– Крім того, підприємці просили дозволу торгувати на ринку раніше, ніж завершиться карантин. Ринки  у місті відкрили лише для продажу харчових продуктів, а підприємці, які торгують непродовольчими товарами, потерпають від безгрошів’я.

Ініціативну групу підприємців запросили до приміщення міської ради, решта людей кілька годин чекали на вулиці. По завершенні зустрічі мер вийшов до підприємців і пообіцяв їм найближчим часом зібрати комісію з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій і позачергову сесію міської ради, де будуть вирішуватись питання скасування податків для підприємців, які не працюють в період карантину, і дозволу розпочати продаж непродовольчих товарів на ринку з неділі, 10 травня.

Офіційну точку зору Хмільницької міської ради на ці події сьогодні оприлюднила пресслужба на офіційному сайті міської громади. Цитуємо дослівно:

– 4 травня 2020 року міський голова Сергій Редчик провів зустріч із представниками ініціативної групи – підприємцями, які здійснюють торгівлю на ринках міста непродовольчими товарами.  За розмовою з очільником громади  представники бізнесу розповіли, що сьогодні прийшли до міської ради та звернулися із письмовим колективним клопотанням до міського голови про відновлення їхньої діяльності через те, що вже не мають можливості платити податки і позбавлені прибутку в нинішніх умовах.

Сергій Борисович пояснив представникам відповідального бізнесу про необхідність дотримуватися і виконувати рішення Уряду та міської Комісії з ТЕБ та НС, які спрямовані на дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя громади в умовах карантину.

При цьому міський голова запевнив про те, що ним створена робоча група, що вже двічі (28 та 30 квітня) збиралася для вирішення питань щодо зменшення ставок єдиного податку суб’єктам господарювання на період карантину.

Зокрема, 30 квітня 2020 року робочою групою було напрацьовано проєкт рішення міської ради, за яким міській раді пропонуватиметься зменшити ставки єдиного податку суб’єктам господарювання І групи, що застосовують спрощену систему оподаткування на період з 01 травня до  31 грудня  2020 року.

– Розуміючи Ваші потреби і запити, я ініціюю невідкладно зібрати засідання робочої групи, щоб обговорити важливість зменшення фіксованих ставок єдиного податку суб’єктам господарювання ІІ групи, що застосовують спрощену систему оподаткування. У такий спосіб ми робимо зрозумілий і відповідальний крок назустріч вам, щоб адаптивно мінімізувати очевидні ризики підприємницької діяльності в умовах карантину, –  зауважив міський голова.

Вже по обіді відбулося засідання робочої групи за участі представників вищого керівництва, посадовців профільних структур, податкової інспекції. Також до участі в засіданні запросили представників ініціативної групи від підприємців.

Начальник Хмільницького управління ГУ ДПС у Вінницький області Ігор Катрін повідомив про те, що суб’єкти підприємництва звільняються від нарахування та сплати ЄСВ. Тобто, за березень і квітень не сплачують ЄСВ за себе фізичні особи-підприємці на усіх системах оподаткування, самозайняті особи та члени фермерських господарств. І вже значна частина фізичних осіб-підприємців звернулися до податкової інспекції та у законодавчий спосіб скористалися так званими «податковими канікулами».

Начальник фінансового управління міської ради Тетяна Тищенко розповіла про те, що ставки єдиного податку для платників  другої групи у 2020 році обраховані у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, це становить 944,60грн. (4723грн.*20%=944,60 грн.) в місяць, а в рік 11335,20 грн.(944,60*12місяців=11335,20 грн.).

Далі робоча група перейшла до обговорення і, взявши до уваги клопотання підприємців,  погодилася із мотивацією  зменшити  ставки єдиного податку по окремим видам діяльності суб’єктам господарювання ІІ групи, що застосовують спрощену систему оподаткування на період з 01 травня до  31 грудня  2020 року.

Підсумовуючи засідання, міський голова С.Редчик доручив доопрацювати  проєкт рішення, забезпечити його оприлюднення та внесення на розгляд позачергової сесії.

Фоторепортаж – пресслужба міської ради

Редакція готова вислухати інші точки зору на цю ситуацію

Відео – “Життєві обрії”https://www.youtube.com/watch?v=fRiBhU6tiTo&feature=emb_title

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *