Чому підлітки тікають з дому, яку це становить небезпеку та що робити дорослим

Чому підлітки тікають з дому, яку це становить небезпеку та що робити дорослим

У ювенальній поліції Вінниччини розповіли про те, чому підлітки тікають з дому, яку це становить небезпеку та що робити дорослим, щоб убезпечити своїх дітей від таких вчинків. 

ГРУПА РИЗИКУ

  • Це діти від 12 до 16 років. Головна проблема в тому, що їхній настрій швидко змінюється, і повернутися додому їм стає страшно через розуміння того, що вони можуть бути покарані.

ЧОМУ ТІКАЮТЬ З ДОМУ?

  • Втеча – це протест, жага до пригод. Дитина бажає відчути свободу вибору і втікає. Діти, які емоційно сприймають сварки з батьками, можуть втікати задля того, щоб змусити їх нервувати та хвилюватися. Розповсюдженою є ситуація, коли підлітки бояться покарання за провину. У деяких сім’ях діти тікають, тому що їх суворо карають батьки, ставлять багато обмежень, принижують. Тоді втеча – це буде, як спосіб захисту. І ще одна причина – це кохання.

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ВТЕЧУ?

  • Важливо проводи разом багато часу і говорити з дітьми про все, що їх турбує. Розкажіть, що ні оцінки у школі, ні будь-які інші причини не змусять вас любити їх менше. Якщо хтось пожалівся на вашого сина чи доньку, не поспішайте карати, розберіться у ситуації та вирішуйте проблеми разом.

Важливо розповісти дитині про небезпеки, на які вона себе наражає, коли тікає з дому. Це можуть бути зловмисники, безпритульні собаки, сумнівні компанії, відсутність можливості забезпечувати себе умовами для проживання або засобами першої потреби для нормального існування.

ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ, КОЛИ ЗНИКЛА ДИТИНА?

  • Подивіться, чи дитина взяла щось із собою: гроші, гаджети, документи, рюкзак з речами, у якому одязі пішла. Підготуйте цю інформацію та актуальне за віком фото для поліції.

В ПОЛІЦІЮ ПОТРІБНО ДЗВОНИТИ ЧИМ ШВИДШЕ, ТИМ КРАЩЕ

  • Батьки у цей час переживають паніку, страх, відчай, а ще їх хвилює оцінка оточуючих. Немає сенсу щось приховувати – якщо напередодні була сварка, ви повинні це розповісти поліцейським, щоб ми змогли зрозуміти стан дитини і аналізувати куди вона може піти.

ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ БАТЬКАМ, КОЛИ ДИТИНА ЗНАЙШЛАСЬ?

  • Перші слова мають бути: “ми тебе чекали”, «ми дуже хвилювались», «нам було страшно, що з тобою щось трапиться». Потім ви повинні відверто поговорити й домовитись, щоб подібного більше не траплялось, пояснюючи небезпеки.

ЩО РОБИТИ ДИТИНІ, ЯКА ОПИНИЛАСЬ У НЕЗНАЙОМОМУ МІСЦІ Й НЕ ЗНАЄ ЩО РОБИТИ?

  • Обов’язково розкажіть дитині, що вона не повинна просити допомоги у будь-кого з перехожих. Це можуть бути люди, які виконують якісь обов’язки, наприклад, касир у магазині, охоронець, найкраще – поліцейський.
  • Трапляються випадки, коли сторонні люди знаходять чужу дитину без супроводу дорослих і вирішують її обігріти та нагодувати, коли у цей час батьки та поліція шукають втікача. У такій ситуації треба спочатку дзвонити в поліцію, а потім вже допомагати.

І головне пам’ятайте, що профілактикою дитячих втеч з дому є довіра, любов та взаєморозуміння.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *