Чому перегорають лампочки та як із цим боротися

Чому перегорають лампочки та як із цим боротися

На жаль, більшість світлодіодних ламп перегорають раніше, ніж мине заявлений виробником термін. У випадку зі звичайними лампочками розжарювання ми просто викинули б і купили нову. Однак вартість світлодіодних ламп досить велика, тому краще знайти причину та усунути її, ніж постійно купувати нову лампу. Пропонуємо розглянути 5 зовнішніх причин, що не залежать від пристрою, і через які можуть перегоріти лампочки.

Поганий контакт у скрутках або клемах

Згодом контакт скрутки (не звареної чи опресованої) слабшає, у ній збільшується опір, і вона починає грітися. Коли збільшується проміжок між скрученими проводами, контакт починає підгоряти. Ви можете просто спостерігати, як іноді мерехтить лампочка. У скручуванні також виникають так звані «вихрові струми», які призводять до збою світильника.

З клемою може бути схожа ситуація, тільки тут послаблюється контакт на гвинті або на пластині (у плоскопружинних затискачах). Щоб подібних проблем не відбувалося, підтягуйте гвинти на гвинтових клемниках у розподільчих коробках хоча б раз на два роки.

Намагайтеся використовувати моножилу, тому що багатодротяна жила при закручуванні гвинтом розповзається. Якщо потрібно закріпити багатодротяну жилу, попередньо облужіть її припоєм і потім затискайте.

Плоскопружинні краще відразу замінити на нові, благо у продажу їх безліч, наприклад, WAGO або Weidmuller. У скрутках необхідно прибрати кінці, що окислилися, скрутити заново і спаяти або опресувати гільзою – контакт буде надійним і не доведеться постійно проводити ревізію.

Поганий контакт у патроні

Це одна з найбільш популярних причин «горіння» будь-яких лампочок, у тому числі світлодіодних. Поганий контакт у патроні може бути з трьох причин:

  • Сильно притиснута контактна пластина до патрона. Найчастіше таке може бути саме у нових люстрах. Однак у деяких випадках спостерігається у патроні, який пропрацював кілька років. Тут досить викруткою трохи відігнути пластину від патрона, щоб вона торкалася контактної частини лампочки при вкручуванні її в патрон.
  • Нагар або окиснення на контактній пластині. Якщо нагар зовсім невеликий, то можна акуратно прибрати його наждачним папером і протерти ватним диском з бензином. При окисленні краще змінити патрон. Сьогодні нормальна світлодіодна лампочка коштує приблизно вдвічі дорожче за патрон, тому краще замінити останній.
  • Поганий контакт фазного або нульового дроту на вході в патрон. Тут достатньо підтягнути гвинти, а якщо окислилися дроти, то трохи відкусити, зачистити і знову прикрутити.

Несправний вимикач

Іноді ви можете спостерігати мерехтіння лампочки, але сама вона справна і люстра теж. Проблема може бути у вимикачі, точніше в контактах на прихід та вихід фазного дроту.

«Лікується» ця проблема так само, як і у разі поганого контакту на вході в патрон — зачищаємо жили від нагару чи окислення, а також чистимо контакт у вимикачі. Потім добре затягуємо гвинти та ставимо вимикач на місце.

Стрибки напруги в мережі

Різке підвищення напруги в мережі може призвести до перегорання всіх світлодіодних лампочок, які працювали на момент стрибка. Щоб захистити обладнання, включаючи лампочки, від стрибків напруги в домашній мережі, встановлюйте стабілізатор напруги або реле контролю напруги.

Перегрів лампи у закритому плафоні

Найчастіше світлодіодні та інші типи ламп ставлять під закритий плафон у приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад у ванну кімнату, ремонтний бокс відкритого типу або лазню. Хоча світлодіодні моделі мають досить непогане відведення тепла, і найчастіше температура їхнього корпусу не перевищує 40 – 50 С°, в закритих плафонах потужні моделі можуть грітися дуже сильно. Так, у лампочках потужністю 12 Вт у закритому плафоні від високої температури можуть виходити з ладу окремі світлодіоди. Їх звичайно можна відремонтувати, але найчастіше просто доводиться викидати лампу.

Рекомендуємо під закритий плафон ставити лампи потужністю 10 Вт. Якщо необхідно використовувати у вологому приміщенні, то краще купувати спеціальні захищені ліхтарі.

За інформацією GSMinfo.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *