Чому на Віниччині “позеленів” Південний Буг: пояснення екологів

Чому на Віниччині “позеленів” Південний Буг: пояснення екологів

Це природний процес, який починається внаслідок масового розмноження синьо-зелених водоростей – ціанобактерій. Так пояснили причину “позеленіння” води у річці екологи Державної екологічної інспекції у Вінницькій області на своїй фейсбук-сторінці.

  • У зв’язку із спекотною погодою вінничани можуть спостерігати зміну кольору поверхневої води у природних водоймах, вона з прозорої стає мутнувато-зеленою, а незабаром і зовсім набуває яскраво-зеленого кольору. Цей процес називається «цвітінням» води або евтрофікація, – уточнили екологи.

Ціанобактерії масово поширюються при температурі від + 20 °C, саме тому це явище характерне для спекотного літнього періоду.

Для проведення лабораторних досліджень 11 липня спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області було здійснено виїзд та відібрано проби поверхневих вод у Південному Бузі в місці водозабору КП « Калинівкаводоканал», перед м. Вінниця біля автомобільного мосту та у Вінниці в районі пляжу Гонти.

Під час проведення досліджень відібраних проб визначались основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення.

За результатами аналізу у всіх пробах виявлено перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) по БСК (біологічне споживання кисню) у 1,23 -1,33 рази та в двох пробах перевищення гранично допустимої концентрації по ХСК (хімічне споживання кисню) у 1,06 рази*. Решта показників забруднюючих речовин знаходяться в межах допустимого значення.

Також в ході відбору проб контролювався рівень розчинного кисню, який в усіх пробах відібраних вод знаходився в межах допустимого значення, а саме від 8,3 мгО/дм³ до 9,3 мгО/дм³ при нормі не менше 4 мгО/дм³.  Завищений показник БСК та ХСК свідчить про те, що у воді збільшилась кількість органічних і неорганічних речовин і потрібно більше кисню для їх окислення.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *