Чому на Вінниччині та в інших регіонах України випадає жовтий дощ, пояснили в УкрГідрометеоЦентрі

Чому на Вінниччині та в інших регіонах України випадає жовтий дощ, пояснили в УкрГідрометеоЦентрі

Нагадаємо, у новинах було повідомлення про те, що вчора пил із Сахари спостерігався у Греції та повністю накрив країну. Сьогодні ж пил дістався України. Про це поінформували в Українському гідрометеорологічному центрі, передає NEWS Хмільника.

На супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором, він чітко прослідковується над південними та центральними районами та поширюється на північ.

Оскільки на більшій частині території України погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах. Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими.

За інформацією Укргідрометеоцентру, пил залишатиметься в атмосфері над Україною аж до п’ятниці і з п’ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься.

До речі, у Херсонському обласному центрі з гідрометеорології показали фото дощу з частками пустельного пилу.  Активний циклон з південно-західної Європи висотними потоками приніс пил та пісок, які при випадінні зливового дощу вночі та вранці 24 квітня  залишили слід на поверхнях предметів, рослинах.

 

Також у деяких новинних пабліках розповідають про жовтий дощ на Вінниччині. А жителька з Могилів-Подільського району поділилася фото.

Фото оприлюднено на сторінці Вінницького обласного центру з гідрометеорології

Увага! На завтра синоптики попередили про небезпечні метеорологічні явища по Вінницькій області та м. Вінниця! 

25 квітня очікується вдень значний дощ, гроза. І рівень небезпечності, жовтий.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *