Буккросинг по-жданівськи

Буккросинг по-жданівськи

Буккроссинг — це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парккафепоїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.

Схожий процес звільнення книг запрацював у Жданівській ОТГ, а саме у селах Війтівці, Качанівка і Семки. Любителі книгочитання встановили на території територіальної громади шафи з книгами, яка завжди відчинена для усіх любителів книг.

Ініціатива належить школярам, які самостійно зібрали п’ять тисяч гривень, а також отримали фінансову підтримку влади й бізнесу та облаштували усе для буккросингу навесні цього року.

«Вуличну бібліотеку» розташовано в центральній частині сіл, біля магазинів, які мають відеонагляд. Дорослі й діти мають можливість безкоштовно обрати цікаву книжку у спеціально облаштованих місцях, а прочитавши — повернути і взяти нову. Така ініціатива сподобалась і проїжджим людям, водії зупинялися і брати книгу, яка сподобалася, а потім повертали.

Жданівська ОТГ стала чи не першою громадою на Вінниччині, яка відкрила на своїй території «вуличні бібліотеки». Книжкові шафи скляні, білі та постійно відчинені, втім, жодного випадку вандалізму  від початку їх функціонування не було зафіксовано. Більше того, книжкові полиці почали заповнювати не лише книжки, а й журнали та газети.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *