“Благаю, захистіть мене від нього” – хмільничанка попросила допомоги, бо її рідний син неодноразово вчиняв відносно неї домашнє насильство

“Благаю, захистіть мене від нього” – хмільничанка попросила допомоги, бо її рідний син неодноразово вчиняв відносно неї домашнє насильство

До Хмільницького міськрайонного суду звернулась з заявою про видачу обмежувального припису стосовно свого сина  74-річна мешканка Хмільника. Дорослий син проживав разом з матір’ю без реєстрації у її будинку та  систематично вчиняв домашнє насильство над нею (ображав, лаявся, погрожував).

Лише впродовж 2020 року суд накладав чотири адміністративні стягнення відносно цього чоловіка, який за вказаний період шість разів вчиняв домашнє насильство відносно своєї матері. Кожного разу правопорушник свою вину в суді визнавав і каявся, що ображав матір. Терпець у жінки ввірвався та вона звернулась в Бюро безоплатної правової допомоги, аби фахівці представляли її інтереси в суді.

04.11.2020 року стосовно кривдника органами Національної поліції України вже було внесено терміновий заборонний припис , оскільки існувала безпосередня загроза життю чи здоров’ю постраждалої особи.

  • Благаю, захистіть мене від нього, – звернулась постраждала від домашнього насильства хмільничанка та просила, аби суд видав обмежувальний припис стосовно її «рідного» кривдника строком на 6 місяців.

Обмежувальний припис є заходом тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство. Такий правовий інструмент дозволяє забезпечити безпеку постраждалої особи.

Кривднику судом забороняється спільно проживати (чи перебувати) з постраждалою від його дій людиною, наближатись на визначену відстань, вести листування чи телефонні переговори, контактувати з постраждалою особою через третіх осіб, переслідувати та вчиняти ряд інших дій, які спрямовані на порушення особистих кордонів…

Суд зобов’язаний розглянути справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви від постраждалої від домашнього насильства особи, адже є ризики, що кривдник знову впливатиме на потерпілу особу.

Суд, заслухавши учасників справи та дослідивши докази, задовольнив заяву хмільничанки. Її дорослий син має покинути будинок матері, не наближатись до неї ближче, ніж на 100 метрів, не шукати жодної можливості спілкуватись із матір’ю у будь-який спосіб чи впливати на неї через третіх осіб.

Рішення щодо обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє виконання. Поліція та виконавчий комітет Хмільницької міської ради були одразу повідомлені про рішення Хмільницького міськрайонного суду.

Завдяки рішенню суду, вперше за довгий час, літня жінка буде почуватися в себе вдома в повній безпеці і над нею не буде вчинятись психологічне насильство її сином.

За інформацією Прес-служби Хмільницького міськрайонного суду.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *