Білокрилки висмоктують сік з капусти, через що рослини припиняють ріст: як позбутися шкідників

Білокрилки висмоктують сік з капусти, через що рослини припиняють ріст: як позбутися шкідників

Доторкнувшись до капусти, нерідко можна побачити дрібненьких білих комашок, які здіймаються догори білою хмаринкою. Це небезпечні шкідники різних видів капусти (переважно брюссельської капусти і кале) та суниць.

Ця комаха також має трофічні зв’язки з різними дикими рослинами, в тому числі з грициками. Ці комахи скупчуються на нижній стороні листа і смокчуть сік із ситовидних трубок і виділяють падь, викликаючи зростання цвілі.

Листя рослини, які заражені, мають на своїй поверхні плями білого нальоту. Сама білокрилка ховається на зворотній стороні листка, і якщо його перевернути, мошки відразу полетять. Також можна побачити і пожовкле листя, які незабаром обпадають – це теж попрацювала білокрилка.

Особливо швидко розмножуються ненажери теплої вологої погоди. Таким чином впродовж літа з’являється кілька поколінь, що здатні знищити насадження.

Дієвими засобами проти шкідників є препарати Актара, Актеллік, Моспілан, Конфідор, Фітоверм, Фуфанон. Однак препарати діють лише на дорослих особин, а не на яйця, тому обробляти рослини треба декілька разів, приблизно через тиждень.

Кожен хмільницький господар чи господиня зможуть також виготовити проти них пастки. 

Шматки картону чи пластику (бажано жовтого забарвлення) потрібно змастити сумішшю меду, касторової олії, каніфолю, вазеліну. Двокрилки, що злітатимуться на привабливий запах і улюблений колір, прилипатимуть до поверхні. З цією ж метою доцільно розвішувати над грядкою спеціальні стрічки для мух.

Боротьба зі шкідниками народними методами:

  • Два великі порізані зубчики часнику залити 1 л гарячої води і настояти протягом ночі. Вранці обприскати рослини.
  • Жменю тютюну залити 1 л води і витримати 5 днів. Після проціджування скропити вражені насадження.
  • Через кожні три доби варто обробляти капусту розчином нашатирного спирту (35 мл на відро води).  Також можна використати ще один досить доступний препарат – оцтову есенцію (5 столових ложок на 10 л води).

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *