Безоплатний відпочинок для учасників бойових дій на березі моря: хмільничанам на замітку

Безоплатний відпочинок для учасників бойових дій на березі моря: хмільничанам на замітку

Захисники України мають змогу безоплатно отримати послуги санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації в санаторіях вітчизняного оборонного відомства, зокрема в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський».

Крім того, на Одещині є заклади, де захисники України можуть також отримати безоплатно послуги з психологічної реабілітації. Йдеться про одеські клінічні санаторії імені Горького та імені Пирогова, а також санаторії «Орізонт» і «Золота нива», що у Сергіївці Білгород-Дністровського району.

Проте для того, аби безоплатно пройти психологічну реабілітацію у цих закладах, учасникам бойових дій потрібно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, написаною в довільній формі. Також до заяви треба додати копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни та копію документа, що підтверджує безпосередню участь в АТО/ООС. Оформляється договір для надання послуг на відпочинок.

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» — багатопрофільний комплекс, один з базових санаторіїв Міністерства оборони України. Він розташований у затишному парку понад самим морем.

У Центрі застосовують сучасні методи лікування, зокрема механотерапію та гальванотерапію. Перша — це одна з форм лікувальної фізкультури. Вправи, які виконують за допомогою апаратів Цандера, поліпшують діяльність серцево-судинної системи, стимулюють процеси травлення та обміну речовин, укріплюють м’язову систему, розробляють хребет і суглоби, сприяють відновленню травмованих м’язів. Що ж до гальванотерапії, то це фізіотерапія з використанням лікувальної грязі й електричного струму. Процедура багато в чому нагадує електрофорез, тільки замість лікарського розчину на хворий орган або суглоб накладають грязьовий коржик і підключають постійний гальванічний струм.

Крім цього, на відвідувачів чекає нове бальнеологічне й фізіотерапевтичне обладнання. Це підводний душ-масаж, циркулярний душ, висхідний душ, душ Шарко, обладнання для електро-, електромагнітної та світлотерапії тощо. А для якісного приймання відпочивальників підготовлені затишні номери у спальних корпусах і розроблене смачне й корисне меню.

Клінічний санаторій імені Пирогова з поліклінікою, водо- та грязелікарнями, бюветом мінеральної води також варто взяти до уваги. Його головний лікувальний профіль — захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, урологічні, гінекологічні й деякі шкіряні захворювання з використанням у лікувальному процесі грязей Куяльницького лиману. Мінеральна вода «Куяльник» — маломінералізована лікувально-столова хлоридна натрієва Миргородського типу, за умови питного застосування ефективна при захворюваннях шлунка, кишечника, дванадцятипалої кишки, жовчовивідної системи.

Послуги з психологічної реабілітації хмільничани можуть отримати і в дочірньому підприємстві «Клінічний санаторій імені Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

Відпочинок в наметах в українських “Мальдівах”

військові, учасники АТО/ООС і волонтери мають змогу абсолютно безоплатно поїхати в реабілітаційний екокемпінг на острів Джарилгач.

Це найбільший острів України й найбільший безлюдний острів Європи. Протяжність — 42 км. Через бірюзовий колір води у сонячну погоду Джарилгач деколи називають українськими «Мальдівами». Там немає бамбукових бунгало й не ростуть кокосові пальми, але загалом — схожість є. І саме тут у 2017 році було створено волонтерський опорний пункт — ВОП «Душа півдня» — кемпінг для відпочинку та оздоровлення воїнів і волонтерів разом з їхніми родинами. Ініціатори створення «Душі півдня» — миколаївські волонтери.

Щосезону організатори облаштовують територію табору, встановлюють дерев’яні будиночки, які у міжсезоння зберігають на базі Джарилгацького лісництва державного підприємства «Скадовське досвідне лісомисливське господарство». Цього року географія проєкту розширилась — тепер учасники АТО/ООС також мають змогу безоплатно відпочити на території Кінбурнської коси.

Кінбурнський півострів розташований неподалік Очакова. Частина півострова — це біосферний заповідник, де проживає близько 240 видів диких птахів, з них — 60 видів занесені до Червоної книги. Окрім орлана білохвостого, лебедя та сірого журавля, тут проживає й рожевий пелікан. А ще можна спостерігати за зграями чорноморських дельфінів афалін. Полюючи на рибу, вони підпливають дуже близько до берега.

Джерело: armyinform.com.ua

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *