Без заочної освіти і з регулюванням терміну навчання: Уряд підтримав законопроєкт

Без заочної освіти і з регулюванням терміну навчання: Уряд підтримав законопроєкт

Уряд підтримав законопроект про фундаментальні зміни та наближення української системи освіти до європейських стандартів. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України, передає NEWS Хмільника.

  • Оптимізуємо вищу освіту та наближаємо до європейських стандартів. Тепер у студентів буде більше свободи дій. Вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання,зазначив  віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Які будуть нововведення

Отже, з 2024 року буде скасовано заочку. Замість заочного або вечірнього навчання буде дистанційне.

  • Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки»,пояснив Федоров.
  • Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.

За пропозицією законопроєкту річне навантаження на денній формі навчання становитиме 30–80 кредитів ЄКТС. Така варіативність річного навчального навантаження дасть змогу студентам самостійно вирішувати, як розподілити кількість кредитів упродовж їхнього терміну навчання. Наприклад, 240 кредитів можна буде засвоїти за 4 роки, по 60 кредитів на рік (як зараз), або ж, обравши більше навантаження по 80 кредитів, завершити бакалаврську програму за 3 роки. Можна буде й навпаки — обрати менше навантаження на більший строк.

  • Вибір спеціальності після першого чи другого курсу. У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому  студенти матимуть більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *