Без лінійок і учні молодших класів – без масок: як діти будуть навчатися у нових умовах?

Без лінійок і учні молодших класів – без масок: як діти будуть навчатися у нових умовах?

Сьогодні відбулася онлайн-нарада з головою Вінницької облдержадміністрації Сергієм Борзовим та з головами районних державних адміністрацій, міськими головами, головами об’єднаних територіальних громад, керівниками органів управління освітою та директорами шкіл.

Про готовність міських шкіл до карантинного  навчального року розповіла начальник відділу освіти Хмільницької міської ради Галина Коведа:

  • В принципі, всі школи готові розпочати навчальний процес. Школи повністю забезпечені пірометрами – безконтактними термометрами, рідким милом, дезінфекторами, одноразовими рушничками тощо. Також все закуплено і для харчоблоків. Всі школи обладнані спеціальними входами для того, щоб не було масового скупчення школярів в одному місці. Стрілочками буде вказано напрямок руху для учнів.
  • Діти будуть спілкуватися в межах класу. В школу заходити батькам категорично заборонено. Сьогодні на онлайн-нараді в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан наголосив, що наразі Вінниччина  у жовтій зоні  щодо рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19,  тож цього року доведеться обійтися без лінійок і масових заходів, вони заборонені. Тож лінійок у школах не буде. Першого вересня буде лише один урок для учнів, на тему: «Культура здорового життя в нових обставинах», де вчителі проведуть з учнями бесіду про правила поведінки в навчальному закладі. Деякі уроки будуть на свіжому повітрі. Діти будуть навчатися без переходів у інші класи, але це не стосується уроків інформатики. Також із нововведень – після занять в класах будуть прибирати виключно технічні працівники школи, дітям мити підлогу не можна.
  • Кожна школа нашої ОТГ розробила графік харчування дітей. Важливо: першого вересня діти харчуватися в їдальнях не будуть, харчувати почнемо з другого вересня. І ще хотілося б наголосити батькам, щоб вони дітям давали в школу з собою питну воду, аби зайвий раз дитина не ходила коридорами. Ще й в зв’язку з тим, що кулери заборонені. Кожна школа забезпечена електросушками, це до речі краще, ніж витирати руки звичайним рушником. Так само рекомендовано, щоб діти частіше мили руки, ніж обробляли їх дезінфекторами – це краще для здоров’я дитячих рук. В чому ще особливість нового навчального процесу? Після кожного уроку діти обов’язково мають виходити з класу для його провітрювання.
  • А як наразі працюють дошкільні навчальні заклади?
  • Нині працюють дитсадочки №3, 5, і 7. З першого вересня має відкритися садочок в Соколові, а перший міський садочок – лише після завершення ремонту. Також в групах діють обмежувальні заходи: кожна група має свою площу, всі дотримуються соціальної дистанції (1,5 метра). В групах нині перебувають по 7-9 дітей, всього до 15 дітей мають право знаходитися в групах. Батьки перед тим, як віддати дитину в садочок, приносили медичні довідки. У садочках знаходяться переважно діти, в яких обоє батьків працюють і не мають з ким залишити свою дитину. В групах тепер немає м’яких іграшок, з підлоги забрали килими, щоб було краще мити.

Про нараду і ситуацію в районах Вінницької області розмістив на своїй фейсбук-сторінці голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. Він, зокрема, написав, що дотримання карантинних вимог та безпека навчального процесу – завдання влади, а не батьків. Окремо про маски. Маски, захисні щитки технічним працівникам, працівникам харчоблоків – забезпечує влада. Маски дітям – батьки. Також він незадоволений ситуацією щодо готовності до початку навчального року навчальних закладів області. Ось що він  написав про Хмільницький район:

  • Стосовно ситуації в області. Маса зауважень.
  • Станом на вчора – 27 серпня, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області комісійно, з представниками органів освіти було  перевірено готовність  746 закладів загальної середньої освіти. Порушення у 169 (23%) школах. Недостатньо забезпечені, на час перевірки, засобами індивідуального захисту працівники харчоблоків у Хмільницькому та Оратівському  районах. Залишається не вирішеним питання медичного обслуговування школярів в 185 школах Гайсинського, Жмеринського, Козятинського, Крижопільського, Літинського, Оратівського, Піщанського, Погребищенського, Томашпільського, Хмільницького районів.  Не підготовлені ізолятори для тимчасового перебування осіб з підозрою на захворювання короновірусною хворобою  у 51  школі, з них у  Хмільницькому районі-23. У 32 закладах освіти Хмільницького району не розроблено алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на COVID-19. Не обладнані на входах до закладу місця для обробки рук антисептиками в 32 школах Хмільницького району. Не проведено відповідна розмітка для розділення потоків учнів в 32 школах Хмільницького району. Не створено достатній запас засобів індивідуального захисту , в т.ч. захисних щитків для працівників,  в 32 школах Хмільницького району. Відсутній достатній запас антисептиків для дезінфекції рук та рідкого мила з паперовими рушниками у 32 школах Хмільницького району. В зазначених школах не обладнані  і місця для збору використаних засобів  індивідуального захисту.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *