Бережіть себе від переохолодження: поради фахівців

Бережіть себе від переохолодження: поради фахівців

До України йде суттєве похолодання, у деяких регіонах найближчими днями температура
повітря сягатиме до -25°С. Навіть при менших мінусах при тривалому перебуванні на вулиці можна добряче змерзнути… Тож фахівці  відокремленого структурного підрозділу Хмільницький районний відділ Державної установи «Вінницький обласний Центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоровꞌя України» нагадали, як вберегтися від переохолодження під час морозів.

ПОРАДИ:

  • Обирайте багатошаровий та просторий одяг з натуральних чи спеціальних матеріалів.
    Зимовий одяг в ідеалі має складатися з трьох шарів: білизни (спіднє, колготки, шкарпетки, термобілизна), середнього шару (светр, кофта) та верхнього одягу (куртка, штани, шарф, шапка й рукавички). Кінцівки й голова мають бути закритими, адже через долоні й голову ви втрачаєте багато тепла, а від морозного повітря волосся стає тьмяним та ламким.
  • Подбайте, щоб взуття було з товстою підошвою. Воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.
  • Не носіть металеві прикраси. Метал швидко охолоджується, тому його контакт зі шкірою може призводити до обмороження деяких ділянок шкіри або холодових травм.
  • Рухайтесь, щоб не мерзнути. Якщо ви довго чекаєте на транспорт на зупинці, на зелене світло світлофора, не стійте на місці. Можна підстрибувати, ходити на місці, зробити кілька простих вправ. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже, й зігрітися.
  • Перед виходом на вулицю поїжте. Щоб підтримувати нормальну температуру тіла взимку, наш організм потребує більше енергії. А поповнити її можна, споживаючи поживну й теплу їжу.
  • Візьміть із собою термос з чаєм. Якщо ви йдете у морозну погоду на прогулянку, подбайте про напій, який зігріє. Наголосимо, що алкоголь не зігріває! Вживання алкогольних напоїв створює ілюзію тепла й водночас призводить до його втрати.
  • Відчули печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися. Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо ви помітили у себе або в людини поряд
    почервоніння щік, рук, ніг або відчули печіння, зайдіть у будь-яке тепле місце.
  • Запам’ятайте, що куріння та алкоголь не зігрівають. По-перше, куріння та алкоголь шкідливі, незалежно від погоди. До того ж уживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до морозу.

Ілюстративне фото – для привернення уваги.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *