АТ “Вінницяобленерго” оштафують через недотримання графіків відключень електропостачання

АТ “Вінницяобленерго” оштафують через недотримання графіків відключень електропостачання

Загалом порушення через недотримання графіків відключень електропостачання було виявлено на трьох українських підприємствах. Про це поінформувала  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  • 17 січня 2023 року на своєму засіданні НКРЕКП розглянула питання про підсумки позапланових виїзних перевірок щодо дотримання АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО», АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО» та ПРАТ «ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО» вимог законодавства у сфері функціонування ринку електричної енергії та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії. Перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року, – йдеться в повідомленні.

За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», Кодексу систем розподілу та недотримувались Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам.

Зокрема, вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно, без дотримання принципу соціальної справедливості. Крім того, вони неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти.

Тож на АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО», АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО» та ПРАТ «ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО» було вирішено накласти санції у вигляді штрафу в розмірі 85 тис. грн. Більше того, комісія зобов’язала компанії надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання.

Також комісія прийняла рішення про накладення на керівників операторів систем розподілу (ОСР)  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *