Армійські “кішки” виготовляють учні ліцею в Хмільницькому районі

Армійські “кішки” виготовляють учні ліцею в Хмільницькому районі

До Дня Збройних Сил України викладачі та учні Корделівського ліцею виготовляють для бійців спеціальні прилади для зняття розтяжок вибухових пристроїв та розмінування території. Про таку ініціативу поінформували у Калинівській міській раді.

Вчитель трудового навчання Анатолій Костюк розповів, що побачив в інтернеті, як хлопці за допомогою таких армійських «кішок» розміновують територію.  Таких приладів дуже мало, тому наші захисники часто ризикують життям.

Армійська «кішка» складається із металевого гачка, яким зачіпляють підозрюваний предмет чи розтяжку. До цього гачка чіпляють довгий шнурок, яким його притягують.

Спочатку вчитель порадився з військовослужбовцями, а тоді розробив креслення, за власні кошти придбав шнурок. В хід пішли також старі списані шкільні стільці. А за роботу взялися хлопці старших класів, які на уроках трудового навчання почали виробляти «кішки».

Також до доброї справи приєдналися й дівчата, які почали шити мішки для “кішок”. Ці спеціальні мішечки можна причепити до рюкзаків чи на пояс і мати завжди із собою корисний прилад, який може вберегти життя багатьом армійцям. Найближчим часом перші вісім «кішок» вже відвезуть українським захисникам.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *