Англійська мова стане обов’язковою, але не для всіх

Англійська мова стане обов’язковою, але не для всіх

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, який офіційно визначає статус англійської, як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Так, Законопроєкт №9432  “Про застосування англійської мови в Україні” має на меті унормувати застосування англійської мови у багатьох сферах. Зокрема, у роботі державної служби, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину держкордону, у сферах освіти, культури, транспорту охорони здоров’я тощо.

У пояснювальній записці Проекту йдеться, що нині англійська мова є  офіційною де-юре у 58 із 196 країн світу, а де-факто – й у низці інших країн та територій (Бангладеш, Кіпр, Ізраїль, Йорданія, Малайзія, Шри-Ланка, ОАЕ). Вона є однією з шести мов Організації Об’єднаних Націй, а також офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської Комісії, Європейської Асоціації Вільної Торгівлі та НАТО.

Англійську мову вивчають понад 1,5 мільярда людей, це мова світової бізнес-спільноти.

  • Наразі Україна має статус кандидата у члени Європейського Союзу, але все ще залишається відокремленою від ЄС мовним бар’єром. Згідно з даними дослідження за 2021 рік, Україна належить до країн із середнім рівнем володіння англійською мовою та займає 40-у позицію в рейтингу із 112 країн світу, – пояснюють в документі.

Однак обов’язковою англійська мова буде не для всіх. У документі пропонується визначити категорії посад, кандидати на які повинні володіти англійською мовою.

Серед кандидатів на обов’язкове знання англійської мови:

  • держслужбовці категорії “А”;
  • держслужбовці категорій “Б” і “В”, перелік яких встановлює уряд;
  • голови місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
  • військовослужбовці офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлює уряд;
  • поліцейські середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлює уряд;
  • прокурори;
  • податківці та митники, перелік яких встановлює уряд;
  • керівники суб’єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлює уряд.

В інших сферах англійська мова не буде обов’язковою. Іспит з англійської для чиновників буде безкоштовним.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *