“AlexDron” – місія врятувати кукурудзу від діабротики за допомогою дронів

“AlexDron” – місія врятувати кукурудзу від діабротики за допомогою дронів

Західний кукурудзяний жук або діабротика  – небезпечний шкідник кукурудзи. Що це за шкідник, чому з ним варто боротись та який метод – найкращий – далі у розмові з власником компанії «AlexDron» Олександром Цвіркуном.

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera) – небезпечний шкідник, потрапив до нас з просторів американського континенту. Як показують дослідження та свідчення аграріїв, діабротика з кожним роком все більше розповсюджується в Україні. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи, що спричиняє зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Личинки цього шкідника довжиною 10-18 мм,
жовто-білого забарвлення, мають зморшкуватий вигляд, видовжене тіло з коричневою головою. Доросла особина має довжину 5-6 мм, бліде, жовтувато-чорне забарвлення, на крилах темні поздовжні смужки. У комах можуть бути деякі відмінності у забарвленні, але, зазвичай, переплутати західного кукурудзяного жука з іншим шкідником – просто неможливо.

  • Якщо на полі з кукурудзою завелась діабротика, – кінцевий результат, тобто відсоток зібраного врожаю, значно знизиться. Шкодять рослині личинки та імаго (доросла стадія розвитку комах). Личинки і дорослі жуки стають переносниками різних хвороб (грибкових, бактеріальних та вірусних). Личинки пошкоджують корені рослини, спричиняють ослаблення, знесилення рослини на ранньому етапі. Імаго пошкоджують качани ще в молочній стиглості та «виїдають» паренхіму між жилками листків. Результат – зниження врожайності королеви полів. Якщо кукурудза пошкоджена цим шкідником, то дощ та вітер спричинюють вилягання врожаю, стебло стає схожим на гусячу шию – збір урожаю при цьому стає утрудненим або й повністю неможливим, – ділиться досвідом Олександр Цвіркун. 

Ефективні методи боротьби з цим шкідником існують – і займатись винищенням потрібно системно та комплексно. По-перше – не варто вирощувати кукурудзу на одному і тому ж місці більш ніж 2 роки підряд – не забувайте про сівозміну. По-друге – необхідно обробляти насіння та кукурудзяні поля інсектицидами – препаратами, які призначені для боротьби з шкідниками. Серпень – найбільш слушний час, аби застосувати інсектициди для винищення західного кукурудзяного жука. Якщо зараз зайнятись боротьбою проти імаго діабротики – це не лише буде стримувати розвиток популяції жука, а й зменшить витрати врожаю в поточному році.

  • Звертаюсь до усіх аграріїв-партнерів, – поширення та розвиток діабротики можна та потрібно стримувати, адже цей шкідник, без контролю,  вже через кілька років може завдати нищівного удару по врожаю кукурудзи. Аграрії, які дбають про свої поля, підходять до цього питання системно. І дуже приємно, що в питанні обробки полів інсектицидами вони все частіше звертаються до мене, аби зробити це за допомогою агродронів, – розповідає власник компанії «AlexDron» Олександр Цвіркун.

Олександр Сергійович наголошує, що використання агродронів  не лише ефективно економить час, ресурси, воду, паливно-мастильні матеріали, а й допомагає позбавити такого «головного болю» аграріїв як витоптуваність врожаю наземною технікою.

  • Аграрії борються за врожай  з шкідниками, обробляючи поля інсектицидами. Разом з цим, застосування наземного транспорту спричиняє витоптуваність полів, високоросла кукурудза  – точне тому підтвердження. Тобто, якщо застосовувати самохідну обприскувальну техніку, то втрати врожаю від витоптуваності можуть дорівнювати тій шкоді, яку завдає врожаю сам шкідник. Замкнуте коло, – скажете Ви, але рівно до того часу, поки не спробуєте використати агродрони. Майбутнє – за агродронами, а сучасність – яскраво демонструє можливості БПЛА. Агродронам немає рівних при обробці високорослих рослин інсектицидами і фунгіцидами від хвороб і шкідників. Тому, швиденько розривайте це замкнене коло – телефонуйте, я той, хто турбується про Ваш врожай і робить це ресурсноефективно. Усі контакти Ви можете знайти наприкінці публікації, додає Олександр Цвіркун.

Сайт: https://alexdron.com.ua/ 

Соціальні мережі: https://www.facebook.com/people/AlexDron%D0%90%D0%B3%D1%80%D0%BE-%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/100077325551566/ 

Телефон: +38 (097) 882-88-60 

Електронна пошта: alexdrone22@gmail.com 

Авторка – Наталя Міщук.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *