93 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває на обліку у Хмільницькому районі

– Про це повідомила начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Оксана Костюк.

Питання соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації державної політики щодо права таких дітей на сімейне виховання, захисту їх майнових і житлових прав, права дітей на охорону життя та здоров’я, освіту, оздоровлення,попередження соціального сирітства є одним із  пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей.

Станом на 01 січня 2019 року на обліку перебувало 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживало на території району- 80, станом на 1 вересня поточного року на обліку – 93 дитини, проживає 80 дітей.

З 93 дітей, які перебувають на обліку,  – 60 дітей проживають під опікою/ піклуванням в сім’ях родичів, знайомих; 20 – в прийомних сім’ях та  дитячих будинках сімейного типу; 2 – у Вінницькому обласному центрі соціально – психологічної реабілітації дітей; 6 дітей – в державних закладах міністерства освіти; 4- в державних закладах системи охорони здоров’я; 1- під опікою у навчальному закладі.

З 80 дітей зазначених категорій 56 проживає в сім’ях опікунів/ піклувальників, 24 дитини – в 2 дитячих будинках сімейного типу та 4 прийомних сім’ях, які діють на території району. На початку року на території району діяли 3 прийомні сім’ї, в липні поточного року на базі родини Буткалюк О.В., жительки с. Сьомаки  було створено прийомну сім’ю, в яку влаштовано 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

З початку року статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування набули 16 дітей, з них 4 – дитини – сироти, 12 дітей,позбавлених батьківського піклування, з 12 дітей 1 – по хворобі матері, 11- це  є соціальні сироти ( при живих батьках, які позбавлені батьківських прав). На жаль з цих  11дітей в сімейні форми виховання влаштовано тільки 4 дітей: 1- усиновлена, 2- прийомна сім’я та 1 – під опіку до родичів. 7 – перебувають в державних закладах. Це є діти з двох сімейних груп, відповідно 4 і 3 дитини.  На разі проводяться заходи щодо влаштування  дітей до сімейних форм виховання.

Налагоджено постійний контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в різних формах сімейного виховання. Відповідно до затвердженого графіку проводилися контрольні обстеження умов проживання, комісійні перевірки умов  виховання і навчання, відповідні бесіди з дітьми, опікунами (піклувальниками), прийомними батьками, батьками-вихователями щодо взаємин між ними та іншими дорослими членами родин, в яких вони виховуються.

В травні було проведено зустріч з опікунами/ піклувальниками на якій обговорювалися питання виховання дітей, оздоровлення, виконання опікунами обов’язків щодо утримання дітей.

Вживаються заходи щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа житлом.

За сприянням служби у справах дітей на квартирний облік в виконавчих комітетах району було взято 3 дітей- з категорії дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Двоє дітей, позбавлених батьківського піклування стали власниками житла, яке придбали їм опікуни.

Всі діти вищезазначеної категорії шкільного віку охоплені навчанням. Закінчили навчання в загальноосвітніх закладах району в минулому навчальному році 5 дітей. Всі діти продовжують навчання в ліцеях та коледжах області.

Заборгованості з виплати державних соціальних допомог дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та грошового забезпечення опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом ,, гроші ходять за дитиною ’’ немає.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації ведеться облік та проводиться робота з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. На початок року на такому обліку перебувало 28 дітей з 13 сімей.

Станом на  31.08.2019 року – 11 сімей – 24 дитини. На такому обліку перебувають діти, батьки яких злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Так, з початку року за поданням служби органом опіки та піклування,  районною державною адміністрацією було подано до суду 3 позовних заяви про позбавлення батьківських прав 5 батьків стосовно 8 дітей – позови було задоволено та 1-  про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав  – позов перебуває на розгляді. Готуються матеріали до суду про відібрання 7 дітей від батьків без позбавлення батьківських прав. Ці всі сім’ї перебували на обліку у службі, під соціальним супроводом у РЦСССДМ та у виконкомах сільських рад тривалий час, але позитивних результатів не було досягнуто, тому були прийняті крайні міри.

Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів, проведення профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у функціонально-неспроможних (кризових) сім’ях, проведення індивідуально-профілактичних бесід з батьками та вжиття відповідних заходів щодо надання різних видів допомоги сім’ям та безпосередньо дітям.

Службою у справах дітей було проведено 15 рейдів, під час яких обстежено 87 сімей. Ця робота є ефективною саме завдяки співпраці та за безпосередньої участі представників місцевого самоврядування, особливо Порицької, Березнянської, Сьомацької, Кривошиївської, Лип’ятинської, Крижанівської, Куманівецької, Сальницької сільських рад.

За сприяння служби у справах дітей батьки з зазначених сімей виготовляють документи – паспорти, проходять медичні обстеження дітей, налагоджують  побутові умови.

З метою забезпечення прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на території району запроваджено послугу сімейного патронату. Таких сімей у Вінницькій області тільки три. Патронатним вихователем і її помічником стало подружжя, жителі села Лозова. З травня поточного року в сім’ю було влаштовано відмовну дитину, яку з набуттям статусу було усиновлено та з  15 серпня влаштовано 2 дітей, батьки яких не забрали їх з державного закладу охорони здоров’я, де вони проходили оздоровлення.

Також з початку року з 2 сімей було вилучено 3 дітей, з них 2 повернуто в рідну сім’ю, а  1 – справа перебуває в суді.

У 2019 році  було усиновлено 1 дитину. На сьогодні на обліку з усиновлення перебуває 22 дитини.

Тож, бажаючим мати дитину, звертайтеся до служби у справах дітей Хмільницької районної державної адміністрації тел. (04338) 2-23-33, 2 поверх Хмільницького районного Будинку культури, вул. проспект Свободи, 12, м.Хмільник, Вінницька область.  

Про це повідомляє офіційний веб-сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *