9 листопада традиційно українці будуть писати Радіодиктант національної єдності

В День української писемності та мови, 9 листопада, українці традиційно писатимуть радіодиктант національної єдності й перевірятимуть свої знання з української мови. До найбільшого україномовного флешмобу традиційно також приєднаються мільйони українців по всьому світу.

Про це  повідомив член правління «Суспільного мовлення» Дмитро Хоркін.

  • Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності.  Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас, – зазначив Хоркін.

Дмитро Хоркін розповів також і про те, хто автор тексту і  буде читати його для всіх, хто візьме участь у флешмобі.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом вже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Дмитро Хоркін наголосив, що писати диктант може кожен, адже флешмоб – це не перевірка знань чи контроль. Цей диктант можуть писати люди різних професій та інтересів, адже важливо показати всьому світу, як багато українців. також головною ідеєю є те, що всі українці в цей день об’єднаються в особливий спосіб.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на фейсбук-сторінці Суспільного та ютуб-каналах Українського Радіо та Суспільне Новини.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Нагадаємо, минулого року автором та читцем Національного диктанту 2021 став український письменник Юрій Андрухович. Всього на перевірку до Українського радіо надійшло 14 573 листи з текстом диктанту. З них 1 824 — у паперовому вигляді та 12 749 — на електронну пошту.

Минулого року без жодної помилки текст написала лише одна жінка. Троє учасників радіодиктанту припустилися однієї помилки, і по дві помилки зробили 12 людей, які надіслали свої диктанти.

Хмільничани долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності

Довідково:

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *