643 громадян обслуговують соціальні працівники Хмільницького району

Про це зазначила директор територіального центру соціального обслуговування Хмільницького району Наталія Міськова, коли інформувала учасників щотижневої наради про підсумки роботи за 9 місяців територіального центру соціального обслуговування Хмільницького району та підготовку до роботи в осінньо-зимовий період з незахищеними верствами населення.

Турбота про людину залишається пріорітетом діяльності територіального центру соціального обслуговування  ( надання соціальних послуг) Хмільницького району. Соціальні робітники – це надія і опора для одиноких непрацездатних громадян, людей з інвалідністю та малозабезпечених. На їх обслуговуванні знаходиться 643 підопічних, в тому числі 70 людей з інвалідністю.

Цим  категоріям населення надається більше 20 видів послуг.

Основні із них – це доставка медикаментів, продуктів харчування і промислових товарів з магазинів та ринку, надання допомоги в госпіталізації та відвідуванні хворих у лікарні, допомога у прибиранні приміщення, оплата комунальних послуг, оформлення субсидії, забезпечення паливом, вирішення інших питань за дорученням підопічних. Нині соціальні робітники оформили субсидії всім потребуючим. Громадянам, які користуються пічним опаленням, теж оформлено субсидію і на даний час всі забезпечені твердим паливом. Переважна кількість отримувачів соціальних послуг користується природним газом. Силами соціальних робітників завершено роботу по заготівлі для підопічних овочів та фруктів на зимовий період.

17 жовтня була проведена нарада з соціальними робітниками району, в якій взяли участь державний інспектор з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Хмільницького району Володимир Андрічевич, начальник відділу субсидії та допомоги управління соціальної та молодіжної політики та працівники Хмільницького бюро безоплатної правової допомоги.

Під час відвідування громадян, соціальними робітниками проводиться роз’яснювальна робота з питань дотримання техніки безпеки під час користування пічним опаленням та газовими приладами.

В терцентрі працює пункт прокату засобів реабілітації. За цей рік послугами пункту скористались 27 громадян.

Відділення денного перебування, в якому знаходиться 206 громадян, спрямовує роботу на продовження активного довголіття самотніх непрацюючих людей похилого віку, інвалідів, ветеранів шляхом розвитку їх творчих здібностей та навичок, організації дозвілля, надання інформаційних і соціально побутових послуг.

Працівники та підопічні територіального центру приймали активну участь в обласному форумі для людей старшого віку «55+», також  соціальні робітники брали участь у тренінгу «Сучасні практики роботи з людьми літнього віку», який проводився громадською організацією «Центр Поділля – Соціум» за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА та в інших заходах .

До складу територіального центру входить Уланівське стаціонарне відділення для постійного проживання на 30 ліжкомісць, в якому  на сьогоднішній день перебуває 23 громадяни похилого віку, із них 6 людей з інвалідністю. В стаціонарному відділенні створені відповідні умови для їх проживання. Силами працівників терцентру зроблено поточний ремонт в приміщенні Уланівського стаціонарного відділення, також поновлено для підопічних стаціонару матраци, килимові доріжки, тюлі.  Протипожежна система відповідає усім нормам.

Підопічні цього закладу у відповідності із встановленими нормами, забезпечені чотириразовим харчуванням ( дбаємо про здорове харчування людей похилого віку, в їхньому раціоні щоденно свіжі овочі, фрукти, соки).  Завершена заготівля овочів на зиму 2019-2020 років. Також підопічні забезпечені взуттям, теплим одягом, цілодобовим медичним обслуговуванням, засобами пересування. В стаціонарному відділенні працює 6 телевізорів.

Обов”язково на державні та релігійні свята готуються святкові обіди, залучаються місцеві школи для організації концертів, відзначаються дні народження підопічних. Райдержадміністрація та районна рада постійно приїзджає з вітаннями та  подарунками .

За 9 місяців поточного року завдяки співпраці терцентру з сільськими радами та медичними закладами до Уланівського стаціонарного відділення було оформлено 5 громадян, в яких склались важкі життєві умови. На даний час в установі є вільні місця, продукти харчування  і є можливість для оформлення потребуючих. Таким чином проводиться робота з головами сільських рад із виявлення громадян, які знаходяться в скрутному становищі  і за законом не мають права на обслуговування, але  можуть бути оформлені для проживання в стаціонарному відділенні хоча б на зимовий період.

Проводиться робота з бізнесовими структурами, де на протязі 9 місяців підопічним територіального центру було надано безкоштовно натуральної допомоги на загальну суму 20 тисяч гривень (в тому числі  600 кг цукру ТОВ “Хмільницьке” та інші).

Працівники терцентру проходили різні навчання та підвищення кваліфікації по наданню соціальних послуг, які безкоштовно організовувалися департаментом соціальної та молодіжної політики.

Робота з підопічними буде проводитися і надалі.

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *