37 нових випадків захворювання на COVID-19 і 1 смерть за останні 4 дні, серед захворілих немовля: важливе звернення до хмільничан від фахівців

Епідемічна ситуація по захворюваності на COVID-19 як  в Україні,  так і по Хмільницькому району складна, кількість хворих  стрімко зростає.

Протягом останніх 4 днів зареєстровано 37 нових випадків (м. Хмільник – 18, район – 19) та 1 смерть,  серед захворлих є немовля, якому 22 дні від народження.

Станом на ранок 06.11.2020 р. по Хмільницькому району зареєстровано 370 випадків захворювань  на COVID-19, що склало 613,4 випадків на 100 тисяч населення. По місту  –  206, по селах  району – 164, із них 23 дітей,  одужало – 270, померло – 10 осіб.  На стаціонарному лікуванні  в госпітальному відділенні КНП «Хмільницька ЦРЛ» знаходиться 20 хворих на COVID-19,  на амбулаторному – 70. Завантаженість «коронавірусних» ліжок (хворі на COVID-19 та підозра на COVID-19) по КНП «Хмільницька ЦРЛ», становить  – 65,5 %, при нормі не більше 50.

  За останні дні почастішали випадки захворювання серед працівників закладів освіти.

 

  • Фахівцями ВСП Хмільницький МРВЛД проведені протиепідемічні заходи, встановлені контактні особи і виявлено, що із числа контактних майже в кожному випадку є діти, які відвідують освітні заклади. Враховуючи те, що діти зазвичай хворіють безсимптомно, вони є основними переносниками інфекції.

Тому для розірвання епідемічного ланцюга поширення коронавірусної інфекції, щоб хвороба не поширювалася далі,  ВСП Хмільницький МРВЛД  запропоновано органам місцевої влади провести засідання комісії ТЕБ та НС, і на обговорення винести питання про доцільність роботи шкіл в звичайному режимі та запропонувати перехід навчальних закладів на дистанційне навчання, ініціювати проведення відповідними органами перевірок дотримання протиепідемічних заходів в закладах торгівлі, громадського харчування, на транспорті.

Особливу увагу звернути на громадський транспорт, оскільки при здійсненні моніторингу працівниками ВСП Хмільницький МРВЛД виявлено недотримання протиепідемічних заходів: перевезення пасажирів здійснюється  не тільки на місць для сидіння, але і стоячі, водій не контролює наявність  ЗІЗ у пасажирів, більшість пасажирів використовують маски неправильно. Регулярна дезінфекція транспортних засобів не проводиться.

Посилити дезінфекційні заходи в місцях масового скупчення людей, а саме: зупинок громадського транспорту, дитячих майданчиків, ліфтів та під’їздів багатоквартирних будинків, державних установах та установах, які надають послуги населенню.

Заборонити проведення  масових заходів, наради, конференції, сесії проводити з дотриманням дистанції, а за можливості – дистанційно, запропонувати керівникам установ та організацій робочі місця  працівників організувати з дотриманням дистанції не менше 1,5 м, а при можливості – забезпечити роботу в віддаленому режимі з дому.

  • Враховуючи серйозність ситуації,  НАГОЛОШУЮ про необхідність керівниками закладів  та установ вживати всіх протиепідемічних заходів, визначених законодавством України з метою недопущення спалаху коронавірусної хвороби.

Жителям і гостям міста та району під час перебування в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі, транспорті  тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Уникати скупчення людей, рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менше 1,5 метрів від інших людей; уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання. Дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менше 20 секунд, обробляти руки дезінфікуючими засобами. Дотримуватись етикету кашлю. При підвищенні температури тіла, кашлю, ускладнення дихання та інших симптомів гострих респіраторних захворювань необхідно терміново звернутись до  сімейного лікаря.  Закликаю усіх дотримуватися карантинних вимог, тільки так ми зможемо зупинити поширення коронавірусної хвороби, – повідомив спеціально для NEWS Хмільника завідувач ВСП  Хмільницький  міськрайвідділ лабораторних досліджень  ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ  України»  Володимир Бойко.                                                                         

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *