–
Саме про це розповів начальник Хмільницької міськрайонної філії Вінницького обласного центру зайнятості Сергій Каленіченко:
– Станом на сьогодні на обліку перебуває 346 безробітних, 124 це жителі Хмільника, 222 складають жителі району. Якщо взяти по сільським радам, то найбільша кількість бізробітних проживають:
Великомитницька – 12 чол., Порицька – 29, Широкогребельська- 14, Сальницька – 11, Уланівська – 32, Жданівська ОТГ – 31 особа. Враховуючи вищевикладену інформацію хотілося б максимально використати можливості сільських рад та центру зайнятості щодо залучення безробітних громадян до суспільно корисної праці.
З 1 січня 2019 року в Державній службі зайнятості стартував Інститут кар’єрних радників, метою якого є надання громадянам послуг за індивідуальним підходом, яких потребує кожен клієнт.
Так, протягом січня-серпня 2019 року вже отримали соціальні послуги 1135 безробітних громадян, що на 13 осіб менше проти минулого року. Працевлаштовані філією 684 особи, з них 506 безробітних, рівень працевлаштування безробітних складає 44,6 відсотків, що 2,7 % більше минулорічного показника. Оперативно, до набуття статусу безробітного працевлаштовано 178 осіб.
З початку року професійним навчанням охоплено 70 осіб з числа безробітних громадян. Профорієнтаційні послуги отримали 1090 осіб. 208 роботодавців замовили 1075 вакансій.
Станом на 01.09.2019р. на обліку в центрі зайнятості перебуває 1 внутрішньо переміщена особа.
Хмільницькою міськрайонною філією Вінницького ОЦЗ запроваджено проведення профілювання безробітних осіб, зареєстрованих в центрі зайнятості та соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці за підходом кейс-менеджменту. Так, з початку року профілюванням охоплено 765 безробітних та укладений договір соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці за підходом кейс-менеджменту трьох безробітних з інвалідністю.
В Законі України «Про зайнятість населення», стаття 31, зазначено, що громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання до праці та матеріальної підтримки безробітних.
Громадські роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських , селищних та міських рад за участю центрів зайнятості.
Відповідно до пункту 8 «Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №175. місцеві органи влади відповідно до територіальних програм зайнятості населення кожного року приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають обсяги коштів місцевих бюджетів, визначають види робіт та роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт .
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні, здійснюється рівними частинами пропорційно сумі витрат коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Саме тому значною в цьому напрямку є роль органів місцевого самоврядування, оскільки обсяги видатків коштів Фонду напряму залежать від передбачених на цю мету обсягів фінансування з місцевих бюджетів.
У 2019році з бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття було виділено 68 тис. грн. на фінансування та організацію громадських робіт в Хмільницькому районі.
З бюджету територіальних громад на організацію громадських робіт з залученням зареєстрованих в центрі зайнятості безробітних на умовах співфінансування було виділено 135 тис. грн..
З початку 2019 року відповідно до рішень виконавчих комітетів сільських рад спільно з Хмільницькою міськрайонною філією Вінницького обласного центру зайнятості було укладено 7 договорів для організації та проведення громадських робіт, до участі в яких залучено 26 безробітних громадян
На організацію та проведення громадських робіт використано в рівних частинах коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття в сумі 31460,60 грн. та коштів місцевих бюджетів в сумі 31460,60 грн, всього на суму 62921,20 грн.
Тобто 34 460 грн. коштів Фонду не використано.
Громадські роботи проводились на території 5 сільських рад Хмільницького району (Уланівської, Маркушівської , Рибчинецької, Мар’янівської, та Сальницької сільських рад) за видом «Благоустрій населених пунктів та об’єктів соціальної сфери»
В вересні 2019 року заключний договір про організацію та проведення громадських робіт з Уланівською сільською радою та залучено 4 осіб з числа безробітних на благоустрій територіальної громади.
Хмільницькою міськрайонною філією неодноразово надавались рекомендації щодо переорієнтації видів громадських робіт на соціальну сферу ( надання допомоги соціально вразливим категоріям населення, в першу чергу учасникам АТО, родинам загиблих учасників АТО та особам з інвалідністю, соціального супроводу, догляду, обслуговування людей з особливими потребами), але на сьогодні найбільш поширенішим видом громадських робіт залишається благоустрій та озеленення територій.
З метою забезпечення організації громадських робіт у 2020 році в період формування місцевих бюджетів рекомендовано збільшення обсягів видатків місцевих бюджетів для фінансування організації громадських робіт з благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників, кладовищ в співвідношенні 80% з місцевих бюджетів та 20% за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
Хмільницька міськрайонна філія Вінницького ОЦЗ пропонує:
виділити кошти з бюджету територіальних громад на організацію громадських робіт з залученням зареєстрованих в центрі зайнятості безробітних на умовах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
в період формування місцевих бюджетів рекомендовано збільшити частку фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів для фінансування організації громадських робіт з благоустрою населених пунктів; упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників, кладовищ.
розглянути питання розширення видів громадських робіт при прийняті рішень про їх організацію у 2020 році, зокрема з надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних, надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту, екологічний захист навколишнього середовища (ліквідація стихійних сміттєзвалищ, очистка від сміття водойм та русел річок, прибирання придорожніх смуг від побутового сміття, знищення шкідливих насаджень(амброзія,борщовик).
Про це повідомляє офіційний веб-сайт Хмільницької РДА
Фото – офіційний веб-сайт Хмільницької РДА