33 випадки коронавірусу у Хмільнику та Хмільницькому районі… Померла медсестра санаторію…

Наче з фронту останні офіційні зведення з пандемії коронавірусу… 33 офіційно підтверджені випадки у м. Хмільнику та Хмільницькому районі… Померла жінка, яка працювала медичною сестрою у санаторії… Тим часом, оздоровниці Хмільника поки що лишатимуть на карантині, а от заклади харчування працюватимуть за умови дотримання усіх санітарних норм та вимог.
Ми зібрали усю наявну на даний момент офіційну інформацію з “коронавірусної” теми…

“Число Христа” – 33 випадки захворювання на коронавірус

33 випадки захворювання на COVID-19 вже зареєстровано у м.Хмільнику та Хмільницькому районі. Про це нам повідомив голова Хмільницької РДА Максим Мазурик:

– 7 червня у жительки за 50 років з району, та у чоловіка віком за 60 років, також з району підтвердився діагноз. 8 червня у чоловіка віком теж за 60 років, з нашого району підтвердився діагноз. Усі вони перебувають на лікуванні у інфекційному відділенні Хмільницької ЦРЛ, – повідомив Максим Мазурик. – Станом на 9 червня у нас вже 33 офіційно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. З них 10 – одужали та виписані, 13 – на лікуванні в інфекційному відділенні Хмільницької центральної районної лікарні, 8 – на самоізоляції за місцем проживання, 1 – переведена до Вінницької ЦРЛ,1 – померла.

Померла медична сестра нашого профспілкового санаторію…

Наші колеги з Хмільницької районної газети “Життєві Обрії” дізнались подробиці смерті першої людини у Хмільницькому районі від коронавірусу. Ми публікуємо дослівно матеріал колег:

– 6 червня, у Хмільницькій центральній районній лікарні померла медсестра санаторію, у якої напередодні виявили коронавірус. Жінка чотири дні перебувала у лікарні, біля неї постійно знаходилися лікарі.

Жінці було 57 років, вона працювала медсестрою у  Профспілковому санаторії “Укрпрофоздоровниця”.

Тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Хмільницької ЦРЛ  Андрій Блажко повідомив, що у померлої була важка пневмонія.

– Практично усі легені були уражені. До неї приїжджали консультанти з Вінниці – інфекціоніст, реаніматолог, пульмонолог. Ми  намагалися її врятувати і не допустити такого розвитку подій. У суботу біля неї були теж лікарі. Її організм на кисень взагалі не реагував. До підключення апарату ШВЛ насиченість кисню у її крові було 35%, проте після підключення жодних змін не відбулося. Видно, що було глибоке ураження.

У соцмережах хмільничани пишуть, що жінка працювала у кардіологічному відділенні санаторію та співчувають рідним й близьким покійної…

Між тим, за даними пресслужби Вінницької ОДА, 14 ліжок з 15 спеціально під лікування пацієнтів із коронавірусом у нашій центральній районній лікарні вже заповнені…

Заклади громадського харчування у Хмільнику працюватимуть. А от санаторії – поки що на карантині!

– Сьогодні міська Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорила необхідність відновлення роботи закладів громадського харчування на території Хмільницької міської ОТГ.

На засіданні вирішено дозволити роботу закладів громадського харчування за умови дотримання тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020р. №32.

На тому ж засіданні за участі керівників оздоровниць на засіданні вирішували чи відновлять роботу санаторно-курортні заклади у місті Хмільнику.

Перед початком засідання відбулися он-лайн консультації із директором Державної установи “Вінницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Валентиною Зайцевою  та директором департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмилою Грабович.

Виступив керівник ВСП Хмільницький міськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Бойко, який висловив пропозицію щодо відтермінування відкриття санаторно-курортних закладів до стабілізації епідеміологічної ситуації, що виникла у зв’язку із захворюваністю на коронавірусну інфекцію у місті Хмільнику.

За пропозицією окремих санаторно-курортних закладів Комісія погодилася, що оздоровниці можуть і раніше відновити свою роботу. Але підставою для цього має стати висновок за результатами позапланової інспекції Комісії у складі місцевого управління Держпродспоживслужби.

На разі, висновок один – санаторно-курортні заклади у місті Хмільнику не відновлюють свою роботу до стабілізації епідеміологічної ситуації.

Текст та фото – відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *