23 березня виповнюється 15 років гімну Хмільника, 24-а річниця – у символіки міста-курорту

Хмільник –  одне з найдревніших міст Поділля, курорт державного значення.  Хмільник згадується в старовинних літописах, книгах і  архівах. Він має багатющу історію, про що і досі точаться дискусії серед істориків.

Хмільник має також і свою символіку, яку було затверджено рішенням 10 сесії міської ради 22 скликання від 26 грудня 1996 року. Тоді було затверджено опис, символіку та положення про міський герб, міський прапор та печатку.

Герб міста Хмільника має такий вигляд – у синьому полі срібна вежа, обгороджена фортечною стіною.

У рішенні описано символіку герба:

Срібні фортечна стіна та вежа – історичний герб міста, відомий понад 4 століття, символізує історичне минуле міста, героїчну боротьбу жителів Хмільника, розташованого на небезпечному Чорному шляху супроти поневолювачів впродовж віків.

Срібний колір в геральдиці символізує цноту, чистоту, бездоганність та непорочність. Синій колір є ознакою вірності, чесності, шляхетності та лицарських чеснот.

Прапор міста являє собою прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 1:1 (розмір полотнища згідно з еталоном 100х100 см). У центрі зображення срібної вежі, обгородженої фортечною стіною, розмір якої складає 2/3 величини полотнища. Древко прапора (довжина – 2,5 м, діаметр – 5 см) – пофарбоване у жовтий колір. Верхівка древка прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться на базу того ж кольору.

Печатка міста має форму кола діаметром 50 мм. В центрі печатки у колі діаметром 42 мм зображено головну фігуру міського герба – вежі, обгородженої фортечною стіною.

По колу легенда: печатка міста Хмільника. Як роздільники використано зірочку та двокрапку. При створенні печатки (форма, розділові знаки легенди) враховано традиції магістратських печаток України.

Славень Хмільника

У рішенні 35 сесії міської ради 4 скликання за 23 березня 2006 року написано про підведення підсумків конкурсу на кращий текст та музику гімну міста Хмільника. Переможцями стали авторка слів Юлія Віталіївна Бичківська (хмільничани зараз знають її як поетесу Юлію Бараболю) та автор музики Павло Васильович Дубовий (керівник хору ветеранів районного Будинку культури, громадський діяч).

В положенні про гімн міста написано, що він виконується під час підняття міського прапора  на різних масових заходах, спортивних змаганнях міського значення, під час вручення різних нагород підприємствам, колективам та хмільничанам тощо. Також виконується після Державного Гімну України. При публічному виконанні гімну міста Хмільника присутні мають слухати його стоячи, чоловіки – без головних уборів, військові – віддаючи честь.

https://www.youtube.com/watch?v=hndSPVTpwzI

За матеріалами офіційного веб-сайту Хмільницької міської ради

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *