20 шкіл та дитячих садочків Хмільника та Хмільницького району – на карантині

– У 15-ти закладах району та 5-ти школах міста, де рівень захворюваності перевищив 20%, призупинено навчання (ЗШ I-IIІ ст. с. В.Митник, ЗШ I-IIІ ст. с.Лип’ятин, ЗШ І-ІІІ ст. с.Порик , КЗ «ЗШ І-ІІІ ст». с.Ш.Гребля, ЗШ I-IIІ ст. с. Лозна , ОЗШ І-ІІІ ст. с. Уланів, ЗШ I-II ст. с. Філіопіль, НВК «ЗШ І-ІІ ст.- ДНЗ» с. Пагурці філія ОЗШ І-ІІІ ст. с. Уланів, НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» ,ЗШ І-ІІ ст. с. Голодьки , В ЗШ І-ІІІ ст. с. Маркуші , ЗШ І-ІІІ ст. с. Вишенька, НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» с. Лозова ,НВК «ЗШ І-ІІ ст.- ДНЗ» с. Колибабинці ) відповідно до протокольних рішень районної комісії ТЕБ та НС, – повідомив начальник Хмільницького районного управління Головного  управління Держпродспоживслужби  у Вінницькій області Василь Грушко, інформує офіційний сайт РДА.

За даними закладів охорони здоров’я захворюваність на грип та ГРВІ по району та місту  продовжує стрімко зростати, починаючи з 4-го тижня 2020 року. Ріст захворюваності впродовж 4-го тижня зріс на 14.7%,  впродовж  5-го тижня – на 26,8 %, і склала  974,6 випадки на 100 тис.нас. Епідемічний поріг перевищує на 27,9%. Впродовж тижня  за медичною допомогою з приводу грипу та ГРВІ звернулась  588 осіб,  серед захворілих дітей до 17 років – 351, що складає  59,6 %, дітей шкільного віку  262,  що складає  74,6 %. Госпіталізовано за тиждень 12 осіб  в тому числі 8 дітей.

Вакциновано проти сезоного грипу, станом на 31.01.2020 року, 138 осіб за власні кошти.

За результатами  лабораторних досліджень, проведених ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України», серед населення Вінницької області, в переважній більшості, циркулює вірус грипу типу А(H1N1) – це найнебезпечніший штам, який є похідним від каліфорнійського штаму А(H1N1), який 10 років назад викликав важку епідемію серед населення України.

Методом експрес – тесту в Хмільницькому районі підтверджено 4 випадки  грипу  А.

Тож, відповідно до стану захворюваності в кожній школі буде вирішуватися питання стосовно її закриття на карантин.

В цілому по Україні захворюваність на грип продовжує зростати, закриваються на карантин навчально-виховні заклади. Спочатку сезону в Україні захворіло 2,5 млн.людей. з них летальних – 13 випадків (1 дитина). Медики прогнозують пік на кінець січня,  першу декаду лютого.

Варто сказати, що в районі діє «Комплексний план заходів щодо попередження захворювання грипом та ГРВІ в Хмільницькому районі», яким передбачено заходи на передепідемічний період і на період епідемії, а також відповідна взаємодія всіх служб  та установ в боротьбі з грипом, і включає профілактичні та протиепідемічні заходи, спрямовані на одночасний захист від захворювання на грип, як усього населення, так і осіб групи ризику.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *