116 воїнів-інтернаціоналістів проживають у Хмільнику

Станом на 1 лютого 2020 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради перебуває 116 ветеранів війни, які виконували інтернаціональний обов’язок, з них:

–  в Афганістані 74 особи (24 особи з інвалідністю внаслідок війни,  50 осіб учасників бойових дій).

– на території інших держав 42 особи (2 особи  з інвалідністю внаслідок війни, 40 учасників бойових дій).

Зазначені особи  користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема пільгами на житлово-комунальні послуги 100 % та 75 % відповідно.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” 701 ветеранів війни одержали разову грошову допомогу до 5 травня на загальну суму 880,5 тис. грн., в тому числі зазначену допомогу отримали особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій на території Республіки Афганістан.

З початку 2019 року з урахуванням медичних показників та згідно поданих заяв забезпечено санаторно-курортними путівками 1 учасника  бойових дій в Афганістані та 2 осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» одній особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, внаслідок поранення в період бойових дій на території ДРА у 2018 році на спеціальний рахунок перераховано грошову компенсацію  за належні для отримання жилі приміщення на загальну суму 633,7 тис.грн., за рахунок якої він у 2019 році придбав житлову будівлю та земельну ділянку.

Працівниками відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян управління, проводиться роз’яснювальна робота щодо соціального захисту ветеранів війни за принципом «єдиного вікна», зокрема санаторно-курортне лікування, надання пільг на житлово-комунальні послуги, отримання матеріальної допомоги, допомогу у зборі документів та інше.

У відповідності до рішення 44 сесії міської ради 7 скликання від 17.11.2017р. №1175 “Про комплексну програму «Добро» на 2018-2020 рр.» (зі змінами), Порядку використання коштів з місцевого бюджету, передбачених на фінансування окремих заходів комплексної програми «Добро», затвердженого рішенням 60 сесії міської ради 7 скликання  від 19.02.2019р. № 1918 (зі змінами), в разі необхідності ветерани війни в Афганістані мають право звернутися з заявою до міського голови з приводу отримання матеріальної допомоги на лікування та відповідним пакетом документів.

Відповідно до зазначеної програми у 2019 році 59 ветеранам війни, які виконували  інтернаціональний обов’язок, надано матеріальну допомогу на загальну суму  81,3 тис.грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Хмільника заплановано надати допомогу у вигляді продуктових наборів 12 воїнам-інтернаціоналістам на загальну суму 0,7 тис. грн.

На підтримку громадської організації Спілка ветеранів війни в Афганістані м. Хмільника та Хмільницького району  на конкурсній основі  з місцевого бюджету у 2019р.  було виділено 118,9 тис. грн., на 2020р. передбачено 120,0 тис.грн.

Текст  – управління праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради

Хмільничани, які загинули за час афганської війни

1.Бондарчук П.І.

2.Гнатюк В.М.

3.Голюк М.П.

4.Грицик О.В.

5.Гуменюк Ю.Д.

6.Красуцький В.Е.

7.Кублишин С.Н .

8.Парсяк Б.П.

9.Томчук О.М.

с.Голодьки

с.Чепелі

с.Кривошиї

с.Лозна

с.Сьомаки

с.Кустівці

с.Софіївка

с.Скаржинці

с.Осична

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *